Çalışma Saatleri 08.00 - 18:00
Email info@realwebtasarim.com Telefon! 0850 305 02 39

Web Tasarımda İçerik Özellikleri

Her Ankara web tasarım seçeneğinde iki temel amaç bulunmaktadır. Bunlardan ilkini söz konusu siteye günlük ve aylık periyotlar halinde daha fazla insanın girişini sağlamaktadır. İkincisi ise söz konusu sitenin işlerlik ağını güçlendirmektedir. Sitenin içeriğine ve düzeltilmiş sekanslarına bağlı olarak üyelik ya da alışveriş sistemleri bunun temel belirtilerini oluşturmaktadır. Bu nedenle web tasarımın içeriği en az grafik ve üslup konuları kadar önemli bir ayrıntılar bütününü oluşturmaktadır. Bir web tasarımında kesinlikle laf kabalığı olan cümlelerden kaçınılmamalıdır.

Aynı zamanda her başlığın mutlaka bir karşılığı olmalıdır. Söz konusu sitenin içinde olan kişiler o başlığa tıkladıklarında boş bir sayfa ile karşılaşmamalıdır. Bu, sitenin ciddiye alınması için son derece önemli bir püf noktadır. Sitenin içerisindeki ifadelerde muğlak ifadelerden kesinlikle kaçınılmalıdır. Hem net hem sade olmayı başaran Ankara web tasarım seçeneklerinin her zaman için daha fazla potansiyel müşteriye sahip oldukları rakamlarla tespit edilmiştir. Tüm bunların yanı sıra etkili, güncel ve akılda kalıcı bir slogana sahip olmak da artı avantajlar arasında kendini göstermektedir.

Web Tasarımda Grafik ve Teknik Özellikleri

Bir web tasarımının grafik ve teknik özellikleri en az içerik yönetimi kadar başarı odaklı simgelerdir. Bunların başında sitenin renkleri ve tasarım ölçeklerini belirleyen font tercihleri yer almaktadır. Yazılar göz yormayacak şekilde okunaklı olmalıdır. Aynı zamanda dil bilgisi kurallarına dikkat edilmelidir. Ancak vurgu yapılması gereken kelimeler ve cümleler büyük harfler ile yazılmalıdır.

Seçenek sayısında da kısıtlama söz konusu olmalıdır. Çok fazla seçenek linki barındıran web tasarımları kafa karışıklığına yol açmaktadır. Silik renklerden kaçınılmalıdır. Bununla birlikte çok fazla göz yoran cafcaflı renkler de tercih edilmemelidir. Teknik özelliklerinin başında ise erişilebilir olma durumu gelmektedir. Kişi ve kişilerin siteye giriş süreleri birkaç saniye içinde amaca yönelik olarak gerçekleştirilmelidir. Müşteriler henüz siteye giriş aşamasında fazladan bekledikleri takdirde başka sitelere ve alternatif tercihlere yönelmektedir. Aynı zamanda SEO uyumu da şarttır. Böylece arama optimizasyonu söz konusu olduğunda ilk sıralarda yer almak söz konusudur. Tüm bunların sağlanması durumunda rakip web tasarımlarına karşı öne geçme imkanı bulunmuş olur.

Yorum Yazın