Firmalar İçin Web Sitesi Neden Önemli?

web-sitesinin-onemi

Çağ teknoloji ve internet çağı, artık günümüzde bu algıyı reddeden her kurumsal firma yavaş yavaş yok olmaktadır. Nokia bu konuda çok güzel bir örnektir, gelişime ayak uyduramayan Nokia, günümüzde ne yazık ki iflasın eşiğine gelmiştir ve lider olduğu telefon piyasasında neredeyse sonlara doğru gerilemiştir. Gelişime ayak uyduran ve tabiri caizse telefonlarda çağ açıp çağ kapatan Apple ise telefon piyasasının lideri olmuştur. Bu rekabete bakılınca aslında çok güzel dersler çıkarabiliriz, en önemli ders ise hiç kuşkusuz ki gelişime ayak uydurmaktır. Dünya nüfusunun 8 milyara yaklaştığı ve belki de geçtiği bu günlerde artık her insan cebinde minimum bir adet akıllı telefon bulundurmaktadır. Bazı insanlar iş gereği 2-3 adet bile bulundurabiliyor, ek olarak artık akıllı telefonlar 10 yaşında çocukların bile ceplerinde yer edinmiş durumdadır.

Son zamanlarda yayımlanan bir rapora göre cep telefonu sahiplerinin toplam sayısı 5.27 milyar olarak düşünülmektedir. Cebinizde bir akıllı telefon olduğunu varsayalım, bu telefonu çoğunlukla arama yapmak veya mesaj atmak için değil sosyal medyada özellikle de internette gezinmek için kullanırsınız. Günümüzde artık insanlar birçoğu boş zamanlarını çeşitli hobiler ile uğraşarak değil internette gezinerek geçiriyorlar.

İnternet her yönüyle gerçekten mükemmel ötesi bir şey, herhangi bir problemi veya soruyu sorduğumuz an milyonlarca kaynak ve cevap bulabilir, evimizden dışarı çıkmadan semtimizde bulunan bütün kafeleri veya restorantları görüntüleyebilir, daha önceden hiç gitmediğimiz bir ülkeyi gezebilir veya istediğimiz bir ürünü rahatlıkla satın alabiliriz, uzun lafın kısası internet gerçekten hayat kolaylaştıran bir araçtır. İnternetin sağladığı bunca avantajdan dolayı insanlar artık birçok şeyi internetten halletmektedirler. Fiziksel bir mağazanızın olduğunu ve bu mağaza üzerinden çeşitli tekstil ürünlerinizi sattığınızı varsayalım, bir e-ticaret sitesiyle yıllık satış oranlarınızı doğru bir planlama ile beraber %1000 bile arttırabileceğinizi biliyor muydunuz? Dilerseniz gelin firmalar için web sitesinin önemi nedir hep beraber öğrenelim!

Firmalar İçin Web Sitesinin Önemi

Günümüzde Google arama motorunda, sektörümüz ile alakalı sık aratılan bir arama sonucunda ilk sırada çıkmak işlek bir caddede dükkanımızın olmasından çok daha fazla fayda sağlar. Hadi gelin hep beraber düşünelim, işlek bir caddeden günde ortalama olarak kaç tane insan geçer? Türkiye şartlarında herhalde bu sayı 300 bini geçmez diye düşünüyoruz. İnternette, özellikle arama motorlarında ise bu sayı milyon hatta milyarların bile üstündedir. Kısacası varlığını dijitale yani internete taşımayan hiçbir firma bu kitlelere erişemez. Kısacası potansiyel müşterilerinizi elinizle itmiş olursunuz.

Dünyanın en iyi ürünlerini bile üretiyor olsanız dahi insanlara kendinizi tanıtamaz ve duyuramazsanız hepsi boşa gidecek demektir. İnternet özellikle erişim ve popülerlik için biçilmiş kaftandır. Firmanız için kurumsal ve iyi hazırlanmış bir web sitesi kurarak potansiyel müşterilerinize rahatlıkla erişebilirsiniz. Sektörünüz ile alakalı anahtar kelimelerde ilk sıralar veya ilk sayfalara çıkarak popülerliğinizi arttırabilir ve milyonlarca insanın hafızasına marka isminizi kazıtabilirsiniz. Uzun lafın kısası, firmalar için web sitesi hem satışları hem de marka bilinirliğini arttırmak için fuzuli değil aksine zorunlu bir gereçtir. Firmanız için profesyonel web tasarım hizmetine ihtiyaç duyuyorsanız bizimle gönül rahatlığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu içeriğimizde siz değerli okurlarımız için “Firmalar İçin Web Sitesinin Önemi” konusunu olabilecek en detaylı şekilde anlatmaya çalıştık. Umarız ki bu içeriğimiz sizin için faydalı ve sorduğunuz her soruya cevap niteliğinde olabilmiştir. Kurumsal web tasarım ile ilgili bütün ihtiyaçlarınızda bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Herkese iyi günler dileriz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir